Lada Austová

Lada

Nejoblíbenější  jídlo: To je zajímavé téma na začátek. Jestli si musím vybrat jediné jídlo, pak to bude dobře osolený světlý rohlík. Kdybych mohla jmenovat dál, volím linecké koláče z bistra Mezi řádky, kuřecí křidélka z hospody od nás za rohem, jakékoli kari, chilli con carne, svíčkovou, mrkvový salát, vejce na měkko… ano. Jím ráda.

Herecký vzor: Asi nemám. Jsou ale herci, na které se nemohu vynadívat. Třeba Scarlett Johansonn. Nebo Adam Driver. A Veronika Kubařová a Ivan Trojan.

Replika, na kterou nezapomenu: Dlouze jsem vzpomínala a vzpomněla si jen na repliku cizí: „Dělej, svlíkni se!“ Replika snad ani nebyla ve scénáři, ale stala se památečnou.

Oblíbená kniha: Nemám. Teď zrovna čtu knihu Jóga: Fakta a mýty a je fajn.

Životní motto: Let it be.

Koníčky: Běh. Meditace. Rodičovství.

Divadelní hra, na kterou se rád podívám znovu: Mrtvá nevěsta kouřimského Mrsti prsti. Bohužel / naštěstí v ní už mnoho let taky hraju, tak jsem ji dlouho neviděla. A Dracula našeho divadla – tam hraju jen zcela výjimečně a jako diváka mě baví pokaždé znovu.

Jak jsem se dostal k divadlu: Ve druhém ročníku gymnázia mě do divadla pozvala má profesorka češtiny, byl tehdy potřeba záskok za těhotnou vílu ve Švandovi dudákovi. Uměla jsem recitovat a paní profesorka doufala, že budu umět i hrát. V divadle jsem zůstala a s paní profesorkou od té doby bok po boku skotačíme po jevišti.